607 241 472 lub sklep@bubukids.pl
0

Wózki

Sortuj:

W ofercie BubuKids.pl aktualnie znajdują się dwie holenderskie marki wózków: Greentom i EeasyWalker Buggy XS. Obie marki choć zupełnie inne, mają podobne cechy: są lekkie, łatwo się je prowadzi, są dopracowane w każdym detalu.

Oba wózki są przede wszystkim bardzo lekkie: Greentom to około 7 kg, a EasyWalker Buggy XS to zalewie ponad 6 kg. Także oba po złożeniu zajmują niewiele miejsca. Zwłaszcza wózek Buggy XS pod tym względem nie ma dla siebie praktycznie żadnej konkurencji - zajmuje tyle samo miejsca co zwykła, mała walizka podróżna, tzw. kabinówka.

Jak przystało na wózki projektowane w Holandii zarówno Greentom, jak i EasyWalker są dopracowane w każdym szczególe. Greentom - to oryginalna holenderska marka nagrodzona najważniejszą na świecie nagrodą za design: Red Dot Award. Greentom oferuje także unikalną na świecie dożywotnią gwarancję na ramę - wystarczy zarejestrować wózek na stronie producenta.

EasyWalker Buggy XS - stabilność wózka i amortyzacja w lekkiej spacerówce

Jedną z rzeczy, które wyraźnie wyróżniają EasyWalker Buggy XS, to amortyzacja przednich i tylnich kół. Jest to chyba jedyny tak mały i lekki wózek, który posiada amortyzatory niwelujące nierówności terenu - dzięki temu rodzic zyskuje komfort prowadzenia, a dziecko wygodę w czasie przejażdżki.

Podróż wózkiem i sen - rozkładane siedzisko

Prawie każdemu dziecku od czasu do czasu zdarza się zapaść w drzemkę w wózku. Aby zadbać o wygodę dzieci oba wózki mają rozkładane siedziska. EeasyWalker do pozycji pełni leżącej (prawie poziomej), a Greentom do pozycji półleżącej (także zapewniającej dużą wygodę dziecka). Takie rozwiązanie sprzyja odpoczynkowi dziecka, dając rodzicom chwilę wytchnienia. Producent EasyWalker wręcz chwali się, że jest to pierwszy wózek, który może być spokojnie używany przez noworodki - jednak my zalecamy, aby z wózka tego korzystały nieco starsze dzieci - takie, które już samodzielnie siedzą lub przynajmniej próbują usiąść.

Łatwość rozkładania i składania

Obaj producenci zadbali o to, aby ich wózki bardzo łatwo się rozkładały - można je rozłożyć jedną ręką, w drugiej trzymając dziecko. Podobnie jest ze składaniem, choć w przypadku wózków Greentom do złożenia wózka potrzeba użyć obu rąk, natomiast EeasyWalker Buggy XS można złożyć także jedną ręką.